Opis programu

Przedszkole to pierwsze ważne ogniwo w procesie edukacji. Dlatego, istotne jest, by dziecko poznawało nowe otoczenie w poczuciu bezpieczeństwa.
Ma wtedy szansę na harmonijny rozwój. Początek adaptacji, który zazwyczaj jest bardzo trudny, zarówno dla dziecka jak i dla rodzica może zaważyć na dalszym rozwoju dziecka.

Montessori STEPPING STONES prowadzone są w małych max 10- osobowych grupach w towarzystwie opiekunów, w atmosferze zaufania, zrozumienia i akceptacji.
Program oparty jest na założeniach pedagogiki Marii Montessori, która sformułowała słynne zdanie, stanowiące zasadę wychowania metodą Montessori - „pomóż mi zrobić to samodzielnie”

Cel spotkań

 • usamodzielnienie oraz ułatwienie dzieciom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej,
 • ułatwienie akceptacji obecności innych dzieci i osób dorosłych w otoczeniu dziecka,
 • poprzez kreatywne działania muzyczne, ruchowe oraz plastyczne ułatwienie dzieci om świadomego uczestnictwa w przestrzeni przedszkolnej,
 • pomoc w budowaniu pierwszych relacji z instruktorem-nauczycielem, dorosłym innym niż osoba z domowego otoczenia dziecka,
 • usprawnianie "małej motoryki”,
 • doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • kształtowania świadomości własnego ciała,
 • wyzwalanie w dzieciach naturalnej ekspresji (zajęcia mocno działają na zmysły, są kreatywne, sensoryczne, pozwalają dzieciom na „niekontrolowaną”
  pracę z różnymi materiałami (uwaga dzieci się brudzą!) a wszystko to w pozytywnej i dające dużo uśmiechu i zadowolenia atmosferze.

Podczas zajęć będzie czas na wspólny posiłek dla dzieci, dzięki czemu wprowadzimy maluchy w ważne zasady wspólnego spożywania posiłków.

Powtarzalny rytm zajęć daje najmłodszym poczucie bezpieczeństwa oraz wytwarza nawyki, które bardzo ułatwiają płynne przejście i odnalezienie się w nowym środowisku - grupie przedszkolnej.
Instagram

@akademia_montessori

Międzynarodowa
Akademia Montessori

Obserwuj

2022/2023 Rekrutacja do Przedszkola!

Wypełnij formularz i dołącz do naszej społeczności.
Do zobaczenia na Dniach Otwartych.

Więcej

Newsletter

Zapisz się na nasz szkolny newsletter. Bądź na bieżąco z wydarzeniami
w naszej szkole i ważnymi komunikatami.

 • Zapisz się
 • Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności IMA.org.pl. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z IMA.org.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności IMA.org.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu IMA.org.pl.