Międzynarodowość - Montessori Przedszkole

Edukacja dwujęzyczna
i międzynarodowość

Międzynarodowa Akademia Montessori oferuje wyjątkową kombinację programu
Montessori oraz polskiej i elementów brytyjskiej podstawy programowej.

Prawdziwie
domowa atmosfera

W naszej Akademii pragniemy stworzyć prawdziwie domową atmosferę.
Pragniemy stworzyć miejsce wolne od ograniczeń jakie niesie ze sobą
edukacja konwencjonalna.
Stepping Stones - Montessori Przedszkole

Program Adaptacyjny do Przedszkola Montessori - Stepping Stones

W naszej Akademii kwestię adaptacji traktujemy bardzo poważnie.
Dzieci rozwijają się najlepiej w miejscu, w którym czują się bezpiecznie.
Początek adaptacji, który jest bardzo trudny, zarówno dla dziecka
jak i dla rodzica może zaważyć na dalszym rozwoju dziecka. Możliwość
uczestnictwa dzieci i rodziców w programie adaptacyjnym jest ważnym
elementem naszego programu.

Sport w Przedszkolu

• Rytmika

• Tenis

• Piłka nożna

• Taniec

(balet, taniec współczesny)
  • Joga

• Zajęcia ogólnorozwojowe

Zajęcia Artystyczne

Lekcje muzyki uwrażliwiają słuch, uczą odpowiednich technik
gry na instrumencie, dają dużo kreatywności w wyrażaniu siebie
poprzez muzykę. Podczas lekcji pianina uczymy się prawidłowej
postawy przy instrumencie oraz gry konkretnych utworów według
stopnia zaawansowania. Ponadto uczeń zgłębia wiedzę na temat
teorii muzyki.

Audycje Muzyczne

Nasze najmłodsze dzieci wybiorą się w muzyczną podróż pełną fascynujących dźwięków skrzypiec. W rytmie "Czterech pór roku" Vivaldiego" odkryjemy lato wraz z "Piratami
z Karaibów", zimę w mroźnym zamku Elzy z "Krainy Lodu", melancholijne jesienne melodie polskich kompozytorów oraz wiosenne piosenki dla najmłodszych. Poprzez naukę połączoną z zabawą, dzięki wspólnemu zaangażowaniu, będziemy odkrywać tajemnice gry na skrzypcach. Zajęcia prowadzi skrzypaczka, kompozytorka, absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Taniec

Taniec kształtuje sylwetkę, poprawia sprawność i koordynacje ruchową. Pierwsze występy przed publicznością pomagają uwierzyć w siebie i pozbyć się nieśmiałości. Taniec wszechstronnie wpływa na rozwój, uczy samodyscypliny i poprawia koncentracje. Młodsze dzieci poprzez zabawę poznają podstawy tańca klasycznego i współczesnego, program starszej grupy wiekowej wzbogacony jest elementami techniki jazzowej oraz form nowoczesnych.

Sensoplastyka

Na naszych zajęciach zrobimy wszystko to, czego nie można zrobić w domu! Pomalujemy, wyciapiemy, pobazgrzemy, nadrapiemy, wylepimy! Do domu wrócimy szczęśliwi, spełnieni, wyciszeni, może czasem umazani, ale to nasze ryzyko zawodowe.

Arts and Crafts

Przez praktyczne działanie i tworzenie staramy się rozwijać całego człowieka.
Sztuka i rzemiosło w naszym przedszkolu to zajęcia, które mają na celu naukę wielu przydatnych umiejętności, które poszerzą świat dziecka i pomogą w twórczym rozwiązywaniu zadań w dorosłym życiu. Dzieci uwielbiają proste szycie, robótki
na drutach, malowanie akwarelami, pracę z woskiem czy gliną.

Śpiew/Przedszkole wokalne

To zajęcia przeznaczone dla najmłodszych, gdzie poprzez zabawę dziecko poznaje świat muzyki, dźwięków i rytmu. Celem zajęć jest rozbudzanie u dzieci radości płynącej z kontaktu z muzyką, oraz nauczenie świadomego słuchania i śpiewania.

Ruch i muzyka to bardzo ważne elementy w prawidłowym rozwoju dziecka. Pomagają kształtować układ nerwowy i mięśniowy. Poprzez połączenie tych elementów uczymy maluchy koordynacji poszczególnych części ciała. Wspólne śpiewanie pozwala dziecku
nie tylko posługiwać się dźwiękiem, słowem, gestem, ale także wchodzić w interakcje
z rówieśnikami i odkrywać własne możliwości.

• British Council - Montessori Przedszkole
  • Namta - Montessori Przedszkole