Through the Eyes of a child: Silent Journey and Discovery

 

Have you ever wondered what Montessori looks like through the eyes of your child?

 

The Silent Journey and Discovery experience is designed to allow you to view and interact with the Montessori environment through the eyes of a child because, for a few brief hours, you get to be the child.

 

In order to better understand and appreciate the developmental nature of the Montessori materials and how they contribute to your child’s intellectual, emotional, moral, physical, and spiritual growth, International Montessori Academy  will offer a unique experience for parents called “Silent Journey.”

 

On Friday October 25th at 7 PM, we are inviting you on a Silent Journey in which you will view Montessori classrooms in a new way. You’ll experience the environments through the lens of quiet observation, gathering first impressions as your child may have done in his/her first few hours at school.

As you take in the sensory richness and details of the Montessori classrooms, you may experience the sense of order and sequence which so sophisticatedly engages the children who work and play within these walls.

After
glass of wine, snack and a short break you will return to the classrooms and have a chance to actively engage with some Montessori lessons and materials at each level. You will hopefully discover what makes this method so engaging and child centred.

Following each
session you’ll have the opportunity to ask questions and share your reflections with other parents and staff.


Date: October 25th
Time: 7 pm--------------------------------------------

Oczami dziecka: Cicha podróż i odkrywanie otoczenia Montessori

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda Montessori oczami Twojego dziecka?

Doświadczenia Cichej Podróży i odkrywania otoczenia Montessori, zostały zaprojektowane tak, abyś mógł patrzeć i wchodzić w interakcję ze środowiskiem Montessori oczami dziecka, ponieważ przez kilka krótkich godzin stajesz się właśnie nim.

Aby lepiej zrozumieć i docenić rozwojową naturę pomocy/materiałów Montessori oraz ich udział w intelektualnym, emocjonalnym, moralnym, fizycznym i duchowy rozwóju Twojego dziecka, Międzynarodowa Akademia Montessori oferuje rodzicom wyjątkowe doświadczenie zwane "Cichą podróżą".

W piątek 25 października o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na Cichą Podróż, podczas której zobaczycie klasy Montessori w zupełnie nowy sposób. Poznacie otoczenie Montessori spoglądając przez soczewkę cichej obserwacji, zbierając pierwsze wrażenia, jak to zrobiło Wasze dziecko w pierwszych godzinach/dniach nauki w naszej Akademii.

W miarę jak poznacie Państwo bogactwo zmysłów i szczegóły  naszego otoczenia Montessori, ļędziecie mogli doświadczyć poczucia porządku i sekwencji, które tak wyrafinowanie angażują dzieci, które pracują i bawią się w przygotowanym przez nas otoczeniu. 

Po lampce wina, przekąsce i krótkiej przerwie wrócimy do klas i będziemy mieli okazję aktywnie zaangażować się rozmowę na temat tego czego mogli Państwo doświadczyć. Miejmy nadzieję, że odkryjecie, co sprawia, że ta metoda Montessori jest tak zachęcająca i skoncentrowana na dziecku.

Będziecie mieli Państwo okazję do zadawania pytań i dzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi rodzicami i personelem.


Data: 25 października
Godzina: 19:00

 

 

 

wróć do listy

2020 Rekrutacja do Przedszkola!

Wypełnij formularz i dołącz do naszej społeczności.
Do zobaczenia na Dniach Otwartych.

Więcej

Newsletter

Zapisz się na nasz szkolny newsletter. Bądź na bieżąco z wydarzeniami
w naszej szkole i ważnymi komunikatami.

  • Zapisz się
  • Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności IMA.org.pl. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z IMA.org.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności IMA.org.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu IMA.org.pl.